اگر دنبال راهی هستیکه سایز لباس کوچولتون رو  چطوری انتخاب کنید، حتما ادامه مطلب زیر رو بخوان

راهنمای انتخاب سایز لباس کودک 

 همه ما ها به عنوان والدین در انتخاب لباس کودک مون حساس هستیم و به سری ویژگی های از جمله  جنس عالی، دوام بالا، طرح و رنگ های زیبا توجه میکنیم.و البته یکی از این ویژگی های مهم سایز لباس می باشد. با توجه به این که کودکان در حال رشد هستند، سایز آن ها هم در حال تغییر هستش و نکته دیگری که درباره سایز کودکان وجود داره و انتخاب لباس را برای والدین سخت می کنه، سایزهای متفاوت کودکان است. زیرا که رشد کودکان به  عواملی چون وراثت، تغذیه و سبک زندگی خانواده آن ها بستگی دارد و ممکن است دو کودک هم سن سایزهای متفاوتی داشته باشند.


این نکته ای است که برندهای حرفه ای و معتبر لباس های بچه گانه، به آن واقف هستند و در تولید  محصولات خود آن را مورد توجه قرار می دهند.  با این حال  مدیران این صنف معتقدند که در طراحی و برنامه ریزی  سایزهای مختلف در لباس کودک استاندارد های وجود دارد . 

در این مقاله سعی کرده ایم به چند نکته مهم در مورد نحوه سایز بندی لباس کودک  پردازیم که به شما در انتخاب سایز لباس کودک خود برای خرید لباس بچه گانه کمک خواهد کرد.

سایز لباس های بچه گانه چگونه تعیین می شود؟


تولید کنندگان پوشاک بچگانه برای انتخاب سایز کودک برای طراحی  لباس ها، ویژگی هایی مانند زن، جنسیت و سن کودکان را در نظر می گیرند. که اتفاقا از میان این دسته بندی ها، سایز بندی انواع پوشاک بچه گانه که با توجه به وزن کودک صورت می گیرند، دقیق تر و کاربردی تر هستند. این مطلب به این معناست که در طراحی برای سایز لباس کودک علاوه بر سن و جنسیت، وزن کودک عامل اصلی تعیین کننده ای است. 


بر اساس گزارشاتی که طراحان لباس در تولیدی های لباس های کودکانه به دست آمده است ، سایز بندی باید دقیق تر انجام شوند زیرا که رشد در این بازه سنی سریع تر اتفاق می افتد. 

در این مورد تولیدکنندگان پوشاک بچه گانه سایز لباس ها را برحسب ماه و سن نوزادانتولید می کنند. این موضوع به حدی حساس است که که آنها برای سایزبندی حتی   محدوده چند ماهگی نوزاد در نظر میگیرند. این سایزبندی ها در برندهای پوشاک بچه گانه مختلف معمولا یکسان بوده و طبق جدول سایزهای استاندارد نوزادان و در محدوده 3 ماهه تعیین می شوند.


سایز بندی لباس در کودکان بالای سه سال براساس سال و محدوده سالانه کودک در نظر گرفته می شود زیرا که  رشد آن ها ممکن است با هم تفاوت های بسیاری داشته باشند. 

.

جالب است بدانید که برای خرید لباس در سن بالای سه سال، سایز بندی هایی در قالب جداولی طراحی شده است تا در هنگام خرید  راهنمایی برای والدین باشد که اگر کودک شما رشد طبیعی داشته باشد، این سایزها انتخاب مناسبی هستند.


راهنمای انتخاب سایز نوزاد

آیا جنسیت کودک در سایز بندی لباس های آن ها تاثیر می گذارد؟


برای پاسخ به این سوال باید به منحنی و فرآیند رشد در دختران و پسران توجه کنیم. همانطور که که می دانید چون کودکان در مرحله رشد هستند، سایز لباس ها باید به گونه ای باشند که برای یک محدوده سنی خاص قابل استفاده باشند. معمولا از بدو تولد تا فاصله سنی 6 تا 9 سالگی، نمودار رشد در پسران و دختران تقریبا یکسان است، اما به دلیل این که بلوغ دختران زودتر از پسران صورت می گیرد، رشد آن ها هم سریع تر می شود. پس سایز لباس های دخترانه در سن 9 تا 15 سال با سایز لباس های پسرانه در همین سن می تواند بسیار متفاوت باشد. از این رو،انتخاب سایز لباس کودکان در سن بالای 10 سال با توجه جنسیت آن ها تعیین می شود.


البته جنسیت کودک به عنوان عامل اصلی در رنگ، جنس، طراحی لباس های کودک و به وجود آوردن استایل های مخصوص پسران و دخترانه بیشتر تاثیر دارد و باعث ایجاد تنوع بسیار گسترده در تولید انواع پوشاک بچه گانه می شود. معمولا برندهای مشهور تولید کننده لباس های بچه گانه، بر اساس جنسیت کودک با طراحی های متنوع و جذاب، استایل های بسیار شیک دخترانه و پسرانه را برای کودکان فراهم می کنند.

نکاتی که در انتخاب سایز لباس کودک باید به آن ها توجه کرد


شاید در ابتدا خرید لباس کودک ساده به نظر بیاید، اما چون یک قاعده کلی برای انتخاب سایز مناسب لباس کودکان وجود ندارد، خرید لباس مناسب با اندازه آن ها ممکن است کمی سخت باشد. همانگونه که گفته شد انتخاب سایز کودک برای لباس های بچه گانه با توجه به عواملی چون سن و وزن کودکان تعیین می شود و تولید کنندگان پوشاک بچه گانه لباس ها را بر اساس رده های سنی کودکان تولید می کنند.

برای خرید لباس نوزادان تا سن دو سالگی، می توانید از راهنمای انتخاب سایزی که در برندهای مختلف وجود دارد استفاده کنید. معمولا سایز لباس ها در این برندها استاندارد بوده و تقریبا همه سایزهای کودکان را پوشش می دهد. البته برای این که سایزها دقیق تر باشند، وزن کودک ملاک بسیار خوبی برای تعیین سایز لباس های بچه گانه است و شما با توجه به وزن کودک خود، می توانید خرید بهتری داشته باشید.

نکته اساسی در انتخاب سایز مناسب لباس بچه گانه، اندازه گیری دقیق و دانستن اندازه کودک است. لازم است پیش از انتخاب لباس، سایز دقیق کودک که شامل قد و وزن او می شود را بدانید. سایز لباس نوزادان بیشتر بر اساس وزن آن ها دسته بندی می شود. به عنوان مثال، طراحان لباس بچه گانه، سایز لباس نوزدان از 3 تا 6 ماهه را به گونه ای در نظرمی گیرند که مناسب نوزاد سه ماهه تا نوزاد شش ماهه باشد. همچنین می توانید برای آگاهی از ماهیت لباس های استوک، مقاله جالب مزایای لباس استوک برای کودکان را مطالعه کنید.


در انتخاب سایز کودک اگر از اندازه دقیق لباس مطمئن نیستید، بهتر است یک سایز بزرگ تر را انتخاب کنید. این کار به دو دلیل اهمیت دارد: دلیل اول رشد سریع کودکان است؛ اگر یک سایز بزرگ تر بر دارید، می توانید مدت بیشتری از لباس استفاده کنید. دلیل دوم راحتی بیشتر کودک است، زیرا لباس تنگ مانع از جنب و جوش کودک می شود. انتخاب یک سایز بزرگ تر به ویژه درباره لباس های فصلی، کاربرد بیشتری دارند و برای دو یا سه سال و بسته به اندازه رشد کودک، می توان از لباس ها استفاده کرد.


نحوه انتخاب سایز لباس کودک

چه سایزی برای انتخاب لباس کودک مناسب است؟

برای این که بتوانید لباس بچه گانه با سایز مناسب و استاندارد را خریداری کنید، سعی کنید آن ها را از برندهای مطرح در زمینه تولید پوشاک بچه گانه تهیه کنید. اصولا دسته بندی هایی که برای سایزبندی لباس های بچه گانه در این برندها طراحی می شوند، به گونه ایی در نظر گرفته شده اند که برای انواع سایزهای مختلف کودکان در سن های گوناگون مناسب هستند و شما هر سایزی را که بخواهید، می توانید پیدا کنید.

همچنین با توجه به رشد سریع کودکان به خصوص در سن های زیر ده سال، پیشنهاد می شود که انتخاب سایز کودک را با توجه به قد و وزن آن و یک سایز بزرگ تر در نظر بگیرید. همان طور که گفتیم پوشیدن لباس های سبک و راحت برای کودکان بسیار مناسب تر است. لباس های تنگ و کوچک می تواند سبب ایجاد حساسیت و التهاب در پوست کودک شده و یا در نوزادان خطرات جدی تری مانند وقفه انداختن در گردش خون نوزاد را به همراه خواهد داشت. اگر تنگی لباس در ناحیه شکم باشد، حتی ممکن است سبب به وجود آمدن مشکلات گوارشی شود.


برای لباس های خانگی که کودکان به طور روزانه استفاده می کنند، سایز مناسب و راحتی لباس اهمیت بیشتری دارد. این گونه لباس ها باید تا حد امکان بدون زیپ و دکمه باشند تا در صورت افتادن کودک، آسیب بیشتری به آن نرساند. لباس های کمر کش با پارچه های خنک، سبک و کشی گزینه ایی بسیار خوب و عالی برای استفاده روزانه کودکان هستند.

تاثیر انتخاب سایز مناسب لباس کودک در ایجاد استایل شیک و جذاب


انتخاب سایز کودک برای ساختن یک استایل مناسب و زیبا مهم است. خوشبختانه در حال حاضر وجود تنوع در طراحی لباس های بچه گانه می تواند ایده های زیادی را برای ساخت استایل های بسیار شیک و جذاب را در اختیار والدین قرار بدهد. در روانشناسی کودکان، یک ظاهر زیبا و مناسب تاثیر بسیار زیادی در شکل گیری یک شخصیت با اعتماد به نفس بالا در آن ها دارد، بدیهی است که لباس با سایز مناسب و طراحی زیبا نقش مهمی در این امر را ایفا می کند.


در سن های بالای ده سال که خود کودکان در انتخاب لباس نظر می دهند، انتخاب سایز مناسب راحت تر است زیرا امکان پرو لباس در حین خرید وجود دارد. والدین باید در این مواقع به کودک خود در انتخاب لباس های با کیفیت و اندازه مناسب کمک کنند. درست است که کودکان همچنان در مرحله رشد هستند، اما سرعت فرآیند رشد کمتر است و انتخاب لباس هایی با یک سایز بزرگ تر ضرورت چندانی ندارند.


علاوه بر انتخاب سایز کودکان در اندازه مناسب، عوامل دیگری مانند کیفیت و جنس خوب لباس، طراحی زیبا در به وجود آوردن یک استایل شیک و خاص هم موثر هستند.

و در آخر

شاید بتوان گفت مهمترین عامل در این که یک لباس عالی به نظر برسد، سایز مناسب آن است و لزوما مارک دار بودن و گران بودن یک لباس دلیلی بر مناسب بودن آن نیست. پس می توانیم نتیجه بگیریم که لباس مناسب برای کودکان دارای ویژگی هایی چون جنس عالی، الیاف طبیعی به کار رفته در تولید پارچه، دوام بالا و مهم تر از همه سایز دقیق و استاندارد است.


جهت بازگشت به صفحه اصلی خرید لباس کودک اینجا کلیک کنید